Farr 11 S — Informatie, review, specificaties

Farr Yacht Design·2007·Premier Composite Technologies
Globale tekening

Beweeg over een maat om de waarde te zien

Romptype
Monohull · bulb
Tuigage
Fractioneel getuigd
LOA
36.68' · 11.18 m
Waterverpl.
5.300 lbs · 2.404 kg
Eerste jaar
2007

De Farr 11 S is een fractioneel getuigde sloop van meer dan 36 voet, ontworpen door Farr Yacht Design en gebouwd door Premier Composite Technologies, een werf uit Dubai, Verenigde Arabische Emiraten die de klasse in 2007 lanceerde. Met een waterlijnlengte van net geen 33 voet en een breedte van 11,25 voet heeft de romp een waterverplaatsing van 5.300 pond, gecompenseerd door 2.400 pond loden ballast op een bulbkiel met een diepgang van 8,86 voet. Deze cijfers plaatsen haar stevig in de moderne lijn van sportieve toerzeilers in plaats van de traditie van zware waterverplaatsers, en de ballastverplaatsingsverhouding van 45,28 met een zeiloppervlakverplaatsingsverhouding van 37,84 vertelt het verhaal: ze is gebouwd om hard te worden gejaagd en snel te zeilen.

Maten

Afmetingen 01

Lengte over alles
36,68 ft
Deklengte
Waterlijnlengte
32,81 ft
Breedte
11,25 ft
Diepgang
8,86 ft
Maximale stahoogte
Doorvaarthoogte

Constructie en romp 02

Constructie
Polyester
Romptype
Monohull
Kieltype
Bulb
Roer
2× Spaderoer
Ballast
2.400 lbs (Lood)
Waterverplaatsing
5.300 lbs
Watercapaciteit
Brandstofcapaciteit
10 gal

Tuigage en zeilen 03

Tuigagetype
Fractioneel getuigd
Voorlijk grootzeil
49,94 ft
Onderlijk grootzeil
18,73 ft
Hoogte voordriehoek
43,15 ft
Basis voordriehoek
11,65 ft
Voorstaglengte (geschat)
44,7 ft
Zeiloppervlak
719 sqft

Berekeningen 04

Zeiloppervlak-verplaatsingsverhouding
37,84
Ballast-verplaatsingsverhouding
45,28
Verplaatsing-lengteverhouding (D/L)
66,99
Comfortverhouding
9,6
Kapseiscoëfficiënt
2,58
Rompsnelheid
7,68 kn

Ontwerp en constructie

Premier Composite Technologies bouwde de Farr 11 S in Dubai, Verenigde Arabische Emiraten, met een massief polyester romp- en dek in plaats van een sandwichlaminaat. De loden geballaste bulbkiel zorgt voor een laag zwaartepunt voor een boot van deze lengte. De verplaatsing-lengteverhouding (D/L) van 66,99 en de kapseiscoëfficiënt van 2,58 beschrijven een romp die licht is voor zijn lengte, maar redelijk goed is geproportioneerd tegenover omslaan — een prestatieprofiel dat is afgestemd door Farr Yacht Design, hetzelfde ontwerpbureau waarvan de productiepartnerschappen in de jaren 90 en 00 al grand-prix eenheidsklassen hadden gevormd vóór de lancering in 2007. De comfortverhouding van 9,6 is bescheiden, wat duidt op een boot waarvan de prioriteiten liggen bij snelheid aan de wind en voor de wind, in plaats van een rustig, zacht gedrag. (1)

Tuigage en zeilplan

De fractionele tuigage draagt een gedocumenteerd zeiloppervlak van 719 vierkante voet en een hoge fractionele configuratie die past bij de wedstrijdgerichte insteek van de klasse. Een door een expert gekeurd exemplaar uit 2009 laat zien met welke uitrusting deze boten werden afgeleverd of meevoeren: een square-top grootzeil in 3DL carbon van North, een oefenzwaard J1 in Kevlar-carbon laminaat, J2-zeilen in zowel 3DL-oefenvorm als carbon-laminaat wedstrijdvorm, een J4 Kevlar wedstrijdzeil en asymmetrische A1.5- en A3-kites als ankerzeilen. Die mix van carbon- en Kevlar-laminaten over het hele bereik van de fokken wijst op een garderobe die is gebouwd voor intensief gebruik in regatta's, waar het behoud van de vorm belangrijker is dan de levensduur tijdens toertochten. (1)

Accommodatie

De breedte van 11,25 voet en de lengte van 36,68 voet doen denken aan een 36-voets boot, maar de comfortverhouding van 9,6 en de wedstrijdgerichte zeilgarderobe wijzen erop dat het interieur meer is ontworpen voor een bemande bemanning dan voor een toevluchtsoord voor een stel.

Het oordeel

De Farr 11 S is een gerichte prestatiegerichte sloop van het Farr-kantoor, gebouwd in massief polyester door Premier Composite Technologies met een loden bulbkiel en een wedstrijdklare set carbon-Kevlar zeilen. Het is een lichte, snelle romp met serieuze regatta-DNA en weinig pretenties voor de zwaardere toerzijde van het spectrum.

Pluspunten

  • Lichte waterverplaatsing met veel zeiloppervlak van een gerenommeerd ontwerpbureau
  • Loodballastbulbkiel voor stabiliteit en een kapseiscoëfficiënt van 2,58
  • Carbon en Kevlar laminaat zeilgarderobe op een fractionele tuigage

Minpunten

  • Beperkte comfortverhouding van 9,6 duidt op een stijve romp
  • Massief polyester constructie waarbij het interieur secundair is ten opzichte van het zeilplan
  • Diepgang van 8,86 voet beperkt de toegang tot ondiep water

Vergelijkbare zeilboten

12 vergelijkbare ontwerpen · vergelijkbare LOA, waterverplaatsing en tuigage