Ontwerp en constructie
De romp is een polyester sandwich met een schuim-PVC-kern, afgewerkt met een vinkiel met bulb en bestuurd door een vrijhangend roer. Deze combinatie houdt het gewicht laag en zorgt voor een goed gecontroleerd nat oppervlak voor een romptype met een waterverplaatsing van 9.600 kg, uitgerust met een vinkiel, bulbkiel en vrijhangend roer. De ballast van 3.100 kg beslaat 32,29 procent van de waterverplaatsing. Dit cijfer past perfect bij de bulbkiel om een laag zwaartepunt te creëren en hellingshoek te weerstaan zonder dat er excessief gewicht aan boord hoeft te worden geplaatst. De LOA van 13,9 meter strekt zich uit over een waterlijnlengte van 12 meter, en de breedte van 4,26 meter geeft het doorgaande oppervlak de breedte om die ballast effectief te dragen. De Grand Soleil-lijn van Cantiere del Pardo was in deze periode overgegaan op een samenwerking met Judel/Vrolijk, beginnend met de 44 Race in 2002 en deze 45 in de productieperiode 2003–2010. De bouwwijze hier is de polyester romp met schuimkern. (1)
Tuigage en handling
De boot is uitgerust met een fractionele tuigage op een zeiloppervlak van 105 vierkante meter, wat resulteert in een zeiloppervlak-verplaatsingsverhouding (SA/D) van 23,73 en een S# van 4,17 — cijfers die haar stevig plaatsen in het segment van levendige, moderne performance-toerzeilers in plaats van aan de trage kant van het spectrum. De verplaatsing-lengteverhouding (D/L) van 154,83 beschrijft een romp die gematigd belast is: niet vederlicht, maar snel accelereert en in staat is om het berekende maximale rompsnelheid van 8,41 knopen te bereiken zonder tegen haar eigen gewicht te moeten vechten. Een kapseiscoëfficiënt van 2,03 en een comfortverhouding van 23,66 vertellen de lezer met oog voor open zee dat de boot meer gebalanceerd is op controle aan de wind en zeewaardigheid dan op rustig aan de steiger liggen. De diepgang is leverbaar in drie varianten — 2,3 meter standaard, een diepe 2,7 meter met bulbkiel en een ondiepe 1,95 meter kiel — waardoor een eigenaar het absolute oprichtend moment kan ruilen voor toegang tot ankerplekken.
Accommodatie en tankcapaciteit
Wat een sportieve romp onderscheidt van een racer is de leefruimte. De 45 Performance heeft 400 liter water en 230 liter diesel aan boord, wat royaal is voor een boot met deze snelheidsfocus. De diepgang van 1.966 lbs per inch laat zien hoe weinig ze onder belasting zakt — een gevolg van de lange waterlijn en de brede midscheepssectie — waardoor het bevoorraden voor een lange reis de efficiëntie van haar waterlijn niet ten koste gaat. Het interieurvolume dat gepaard gaat met een breedte van 4,26 meter is het dividend voor toerzeilers van de indeling van Judel/Vrolijk, en de constructie met schuimkern houdt het structurele gewicht buiten de kajuit, zodat de tanks en de uitrusting daar kunnen plaatsnemen.
Eigendom en specificaties
De voortstuwing wordt verzorgd door een enkele 40 pk Volvo Penta dieselmotor, gekozen om de romp van 9.600 kg met redelijke snelheden te varen zonder het achtercompartiment te domineren. De productie liep over een periode van zes jaar, van 2004 tot 2010. Dit korte tijdsbestek betekent dat overlevende exemplaren een samenhangende set specificaties delen, in plaats van te verschillen door tientallen jaren aan herzieningen in de middelbare leeftijd. Zowel de diepe als de ondiepe kielopties waren af fabriek beschikbaar, waardoor de diepgang van een tweedehands koper een keuze is die bij de geboorte is gemaakt, en niet een latere aanpassing.
Het oordeel
De Grand Soleil 45 Performance is een uitstekende belichaming van het prestatiegerichte toerzeilers-ideaal uit de vroege jaren 2000: een met schuimkern gebouwde romp van Judel/Vrolijk met een bulbkiel, een fractionele tuigage die de cijfers naar de 8,4 knopen stuurt, en genoeg water en brandstof om te toeren zoals haar handling uitnodigt. Ze is geen lichtgewicht wedstrijdboot noch een zwaar platform voor disco; ze is het verstandige midden.
Pluspunten
- Hoge zeiloppervlak-verplaatsingsverhouding (23,73) en S# van 4,17 voor levendige prestaties
- Drie af fabriek diepgangsopties (1,95 m, 2,3 m, 2,7 m) passen bij verschillende vaargebieden
- Royale capaciteit van 400 l water en 230 l diesel voor een sportieve romp
- De polyesterconstructie met schuim-PVC-kern houdt het structurele gewicht laag
Minpunten
- Comfortverhouding van 23,66 geeft de voorkeur aan snelheid boven een rustig vaargedrag
- Productieperiode van zes jaar beperkt de diversiteit aan bouwjaar voor kopers





