Beneteau R/C 42 — Informatie, review, specificaties

German Frers·1983 – 1985·Beneteau
Globale tekening

Beweeg over een maat om de waarde te zien

Romptype
Monohull · vinkiel
Tuigage
Masttop-sloopgetuigd
LOA
43.67' · 13.31 m
Waterverpl.
18.600 lbs · 8.437 kg
Eerste jaar
1983

De Beneteau R/C 42 is een 43voets 7inch performancetoerzeiler die in de vroege jaren 80 werd getekend door de Argentijnse jachtarchitect Germán Frers en gebouwd door Beneteau. Ze heeft een toptuigage als sloopgetuigd jacht op een massieve polyester romp met vinkiel, en haar cijfers plaatsen haar stevig in het kamp van lichte wedstrijdboten in plaats van de wereld van zware waterverplaatsende toerjachten.

Maten

Afmetingen 01

Lengte over alles
43,67 ft
Deklengte
41,92 ft
Waterlijnlengte
36,25 ft
Breedte
13,16 ft
Diepgang
7,25 ft
Maximale stahoogte
6,33 ft
Doorvaarthoogte
57,33 ft

Constructie en romp 02

Constructie
Polyester
Romptype
Monohull
Kieltype
Vinkiel
Roer
1× Spaderoer
Ballast
8.700 lbs (IJzer)
Waterverplaatsing
18.600 lbs
Watercapaciteit
105,7 gal
Brandstofcapaciteit
39,6 gal

Tuigage en zeilen 03

Tuigagetype
Masttop-sloopgetuigd
Voorlijk grootzeil
46,58 ft
Onderlijk grootzeil
14,58 ft
Hoogte voordriehoek
52,83 ft
Basis voordriehoek
16,67 ft
Voorstaglengte (geschat)
55,4 ft
Zeiloppervlak
735 sqft

Berekeningen 04

Zeiloppervlak-verplaatsingsverhouding
16,75
Ballast-verplaatsingsverhouding
46,77
Verplaatsing-lengteverhouding (D/L)
174,32
Comfortverhouding
24,14
Kapseiscoëfficiënt
1,99
Rompsnelheid
8,07 kn

Ontwerp en constructie

De romp van Frers is een massief polyester monohull met een ijzeren vinkiel en vrijhangend roer; het soort eenvoudige constructie dat de prestatiegerichte lijn van Beneteau in de vroege jaren 80 kenmerkte. Met een waterverplaatsing van 18.600 pond en een ballast van 8.700 pond markeren haar ballastverhouding van 47 % en verplaatsing-lengteverhouding (D/L) van 174 haar volgens de standaard classificatie als een lichte wedstrijdboot. De breedte van 13 voet 2 inch bij een waterlijnlengte van 36 voet 3 inch geeft een lengte-breedteverhouding (L/B) van 3,32, een verhouding die prioriteit geeft aan interieurvolume en stabiliteit voor de wind boven reserves op het gebied van hellingbestendigheid. Een kapseiscoëfficiënt van 1,99 en een comfortverhouding van 24,0 maken het prestatieprofiel compleet: snel van karakter, maar niet extreem. (1)

Tuigage en bediening

De R/C 42 is gebouwd met een toptuigage met een zeiloppervlak van 735 vierkante voet, wat resulteert in een zeiloppervlak-verplaatsingsverhouding (SA/D) van 16,75 — genoeg zeil om haar levendig te houden bij een matige bries zonder dat er een volledige wedstrijdcrew nodig is. Haar theoretische rompsnelheid is 8,1 knopen, de waarde die van een waterverplaatsende romp van deze lengte wordt verwacht. De controlelijnen voor het staand want en het lopend want zijn royaal: de fok- en genuaschoten zijn 43,7 voet lang met een diameter van 5/8 inch, de grootschoot is 109,2 voet lang met dezelfde diameter en de spinnakerschoot is 96,1 voet lang, allemaal gekozen op basis van de lange leidingen die een toptuigage vereist. Ze heeft een diepgang tussen de 7,25 en 7,55 voet, afhankelijk van de belading, wat haar beperkt tot diepere grote jachthavens, en haar immersiedruk van 1.662 pond per inch betekent dat ze zwaar op het water ligt zodra ze is uitgerust. (1)

Accommodatie

De stahoogte aan boord is boven het gemiddelde voor een jacht van deze lengte en uit deze periode, een punt dat yachtdatabase.com specifiek benadrukt. De watertank met een capaciteit van 105,7 gallon en de dieseltank van 39,6 gallon bieden een redelijke actieradius voor een boot met haar waterverplaatsing, gecombineerd met een Perkins 4108 dieselmotor van 50 pk als enige voortstuwing. De masthoogte van 57 voet 3 inch vanaf de waterlijn bepaalt de maximale hoogte die een koper moet respecteren bij vaste bruggen. (1)

Het oordeel

De R/C 42 is een door Frers ontworpen lichte wedstrijdboot met het volume en de mastskala van een serieuze toerzeiler. Ze beloont een eigenaar die prestaties wil zonder een op maat gemaakt dek, maar haar diepgang en de mate waarin ze het water raakt vereisen zorgvuldige planning bij het aanmeren.

Pluspunten

  • Licht wedstrijdprofiel met een SA/D-verhouding van 16,75 voor levendige prestaties
  • Bovenmatige stahoogte voor de lengte
  • Solide polyester romp met vinkiel en vrijhangend roer

Minpunten

  • De diepgang van 7,25–7,55 voet beperkt haar tot grote jachthavens
  • De kapseisverhouding van 1.662 lb/in betekent dat ze diep belast raakt wanneer ze vol proviand is
  • De brandstofcapaciteit van 39,6 gallon is bescheiden voor langere reizen

Vergelijkbare zeilboten

12 vergelijkbare ontwerpen · vergelijkbare LOA, waterverplaatsing en tuigage