Beneteau First 40 kopersgids
Het zoeken op de tweedehandsmarkt naar een Beneteau First 40 betekent dat u kijkt naar een door Farr ontworpen performance-toerzeiler die volgde op de First 40.7 en sindsdien een uitstekende wedstrijdhistorie heeft opgebouwd. De meeste gebruikte exemplaren die u zult vinden zijn de driehuttenversies van de eigenaar, hoewel beide versies bestaan, en ex-charterboten zijn een veelvoorkomend gezicht. De diepstekende T-kiel trok de serieuze wedstrijdzeilers aan toen de boot nieuw was, maar er zijn ook ondiepe versies verkrijgbaar. In beide gevallen is het de combinatie van snelheid en leefbaarheid die de boot zo aantrekkelijk maakt.
Indelingen op de tweedehandsmarkt
Benedendeks houdt de First 40 het patroon van de 40.7 aan met het toilet voorin, wat zorgt voor een eigen voorhut met een V-kooi van 6 voet 8 inch. Twee gelijke tweepersoonskooien achterin bieden hangkasten en kooien van ongeveer 6 voet 6 inch lang, terwijl de salon is gecentreerd rond een tafel die plaats biedt aan het grootste deel van de bemanning. De kombuis bevindt zich aan bakboord met naar voren gerichte spoelbakken en een kleine kookplaat; de doorlopende kaartentafel tegenover de kombuis is het beste interieurkenmerk. De kuip is voorzien van een enkel, uitgeslepen stuurwiel, afneembare bakskisten die wedstrijdzeilers aan de steiger achterlaten, en een open spiegel met een neerklapbare ladder. Een reddingvlotkist bevindt zich onder de vlonder, en de kuip zelf loost bijna direct via de spiegel.
Uitrusting en veelvoorkomende upgrades
Een stuurautomaat, kaartplotter en een asymmetrische spinnaker zijn standaard aanwezig, en het dek is af fabriek voorzien van spinnakergeschikte uitrusting. Vaak toegevoegde zaken zijn een spuitkap, kuipdouche en AIS, samen met verwarming en een omvormer voor koudere of langere verblijven. Voor de koper is het belangrijkste cluster de elektriciteit en energie: een omvormer en vaak een verwarmingssysteem zijn gebruikelijk, terwijl lithiumaccu's en zonnepanelen eerder als eigenaarsupgrades dan als standaard optreden. Wat betreft zeilbeheer vergroten de asymmetrische spinnaker en soms een gennaker- of volledige spinnaker tuigage de ruime-windse actieradius, en een spuitkap is een frequente toevoeging voor meer comfort. De navigatie is doorgaans gericht op de kaartplotter en AIS. Minder gebruikelijk maar het vermelden waard zijn elektrische lieren en davits voor de bijboot als eigenaarsupgrades.
Wat te inspecteren
Het constructieve verhaal is op papier geruststellend: een massieve romp met vinylesterharsgeïnjecteerd laminaat, zonespecifieke stitchmat-laminaten in zwaarbelaste gebieden en de belangrijkste schotten die op 360 graden zijn vastgelamineerd. Bekijk het dek met balsakern echter goed om te controleren of er tekenen van problemen met de kern zijn, aangezien het dek is versterkt met een balsasandwich met unidirectionele rovingen en voor stijfheid afhankelijk is van deze kern. Controleer de enkele pod-pootijzers op sporen van corrosie, hoewel het ontwerp is ontworpen om spleetcorrosie te voorkomen. De saildrive en de tweelaags klapschroef moeten worden onderhouden op basis van de vaartijd, en de hydraulische achterstag en neerklapbare neerhouder verdienen een functionele controle. Omdat de kuip via de spiegel loost, controleer of de afwateringskanalen vrij zijn en of de spiegeltrap en de neerklapbare kooi goed functioneren. (1)
Beschikbaarheid en koperadvies
Deze boten komen voor in de Verenigde Staten, de Britse Maagdeneilanden, Turkije, Nieuw-Zeeland, het Verenigd Koninkrijk en Portugal. Voor een potentiële koper is de korte controlelijst als volgt: bevestig het kieltype en de diepgang voor uw vaarwater, controleer het compromis tussen prestaties op diep water en ondieptes, inspecteer de balsakern van het dek en de puttingijzers, test de hydraulische bediening van de tuigage en bekijk de onderhoudshistorie van de saildrive. Kies voor een indeling met drie hutten voor toerzeilen of een ex-charterexemplaar als het budget dat voorschrijft, maar koers eropuit met de T-kiel als wedstrijden op het programma staan.
Prijs- en volumetrends
Mediaan van de vraagprijs en maandelijks advertentievolume voor de Beneteau First 40. De lijn toont de mediane vraagprijs per maand; de balken zijn ruwe maandelijkse aantallen advertenties.
Maandelijkse uitsplitsing · 14 rijen
| Maand | Advertenties | Mediane vraagprijs | Δ t.o.v. vorige mnd |
|---|---|---|---|
| mei 25 | 1 | € 109.534 | — |
| jun 25 | 1 | € 164.012 | +49.7% |
| sep 25 | 13 | € 112.219 | -31.6% |
| okt 25 | 1 | € 150.624 | +34.2% |
| nov 25 | 8 | € 72.726 | -51.7% |
| dec 25 | 2 | € 77.258 | +6.2% |
| jan 26 | 9 | € 123.450 | +59.8% |
| feb 26 | 1 | € 181 | -99.9% |
| mrt 26 | 2 | € 128.383 | +70721.4% |
| apr 26 | 24 | € 81.408 | -36.6% |
| mei 26 | 5 | € 135.661 | +66.6% |
| jun 26 | 3 | € 127.698 | -5.9% |
| jul 26 | 2 | € 140.685 | +10.2% |
| aug 26 | 2 | € 114.907 | -18.3% |
Waar ze vermeld staan
Beneteau First 40 advertenties beslaan 15 landen. Verenigde Staten voert de lijst aan met 16 advertenties (27.6%), gevolgd door Britse Maagdeneilanden en Nieuw-Zeeland.
Uitsplitsing per Land
58 advertenties · 15 landen| Land | Mediane vraagprijs | Advertenties · 12 mnd | Actief · 90 d | Aandeel |
|---|---|---|---|---|
| Verenigde Staten | € 85.459 | 16 | 1 | 27.6% |
| Britse Maagdeneilanden | € 77.258 | 11 | 0 | 19.0% |
| Nieuw-Zeeland | € 128.383 | 5 | 0 | 8.6% |
| Turkije | € 140.686 | 5 | 1 | 8.6% |
| Verenigd Koninkrijk | € 102.528 | 4 | 2 | 6.9% |
| Australië | € 123.451 | 3 | 1 | 5.2% |
| Frankrijk | € 150.624 | 3 | 0 | 5.2% |
| Portugal | € 135.661 | 3 | 1 | 5.2% |
| Amerikaanse Maagdeneilanden | € 85.459 | 2 | 0 | 3.4% |
| Antigua en Barbuda | € 77.258 | 1 | 0 | 1.7% |
| Italië | € 98.480 | 1 | 0 | 1.7% |
| Kaaimaneilanden | € 59.994 | 1 | 0 | 1.7% |
Vergelijkbare modellen
Vergelijkbare lengte over alles, waterverplaatsing en bouwperiode. Klik op een rij om naar de marktpagina van dat model te gaan.
Vergelijkbare modellen
11 ontwerpen · zelfde segment| Model | LOA | Mediane vraagprijs | Advertenties · 12 mnd | Actief · 90 d |
|---|---|---|---|---|
| Beneteau, France First 40.7 | 39.25' | $ 90.856 | 79 | 16 |
| Beneteau First 40Je bent hier | — | $ 99.000 | 72 | 7 |
| Performance 40 Performance | 40.42' | $ 122.307 | 53 | 12 |
| Performance 40 | 40.42' | $ 115.318 | 36 | 8 |
| Beneteau First 44 | 46.42' | $ 521.842 | 35 | 3 |
| Elan 40 | 39.04' | $ 92.021 | 30 | 6 |
| Beneteau First 45 (Farr) | 46.59' | $ 190.501 | 14 | 0 |
| Jeanneau Sun Fast 40 | 40' | $ 167.735 | 13 | 2 |
| J/BOATS J/40 | 40' | $ 69.000 | 13 | 8 |
| Salona 40 | 39.34' | $ 110.659 | 10 | 2 |
| North End 40 | 39.83' | $ 29.000 | 7 | 0 |
