Beneteau First 44.7-ostajan opas
Hinta- ja volyymitrendit
Beneteau First 44.7-mallin mediaanipyyntihinta ja kuukausittainen ilmoitusmäärä. Viiva kuvaa kunkin kuukauden mediaanipyyntöä; pylväät ovat kuukausien raakoja ilmoitusmääriä.
Kuukausittainen mediaanipyyntö · ilmoitukset
20 kuukautta · 64 ilmoitusta
Mediaanipyyntö Ilmoitukset
Kuukausierittely · 16 riviä
| Kuukausi | Ilmoitukset | Mediaanipyyntö | Δ edelliseen kk |
|---|---|---|---|
| maalis 25 | 1 | 129 991 € | — |
| huhti 25 | 4 | 123 911 € | -4.7% |
| kesä 25 | 1 | 115 888 € | -6.5% |
| heinä 25 | 1 | 118 991 € | +2.7% |
| elo 25 | 1 | 108 942 € | -8.4% |
| syys 25 | 6 | 115 888 € | +6.4% |
| marras 25 | 8 | 129 491 € | +11.7% |
| tammi 26 | 2 | 122 889 € | -5.1% |
| helmi 26 | 5 | 129 991 € | +5.8% |
| maalis 26 | 2 | 124 802 € | -4.0% |
| huhti 26 | 16 | 124 888 € | +0.1% |
| touko 26 | 1 | 155 160 € | +24.2% |
| heinä 26 | 1 | 114 997 € | -25.9% |
| elo 26 | 4 | 106 974 € | -7.0% |
| syys 26 | 8 | 124 802 € | +16.7% |
| loka 26 | 3 | 100 066 € | -19.8% |
Missä ne ovat ilmoitettuina
Beneteau First 44.7-ilmoitukset jakautuvat 9 maata. Yhdysvallat johtaa 31 ilmoituksella (67.4%), seuraavina Australia ja Espanja.
Mediaanipyyntö: maa
EUR
Osuus ilmoituksista
Määrä · viimeiset 12 kk
Erittely: Maa
46 ilmoitusta · 9 maata| Maa | Mediaanipyyntö | Ilmoitukset · 12 kk | Aktiiviset · 90 pv | Osuus |
|---|---|---|---|---|
| Yhdysvallat | 124 802 € | 31 | 11 | 67.4% |
| Australia | 111 020 € | 3 | 2 | 6.5% |
| Espanja | 99 983 € | 3 | 0 | 6.5% |
| Alankomaat | 129 491 € | 3 | 0 | 6.5% |
| Kreikka | 126 991 € | 2 | 0 | 4.3% |
| Saksa | 98 193 € | 1 | 1 | 2.2% |
| Ranska | 129 891 € | 1 | 0 | 2.2% |
| Irlanti | 129 986 € | 1 | 0 | 2.2% |
| Italia | 124 974 € | 1 | 0 | 2.2% |
Vertailukelpoiset mallit
Samankaltainen kokonaispituus, uppouma ja aikakausi. Avaa kyseisen mallin markkinasivu napsauttamalla riviä.
Verrokkivertailu
9 mallia · sama segmentti| Malli | LOA | Mediaanipyyntö | Ilmoitukset · 12 kk | Aktiiviset · 90 pv |
|---|---|---|---|---|
| Beneteau First 40.7 | 39.25' | $ 89 500 | 69 | 23 |
| Performance 44 Performance | 44.85' | $ 331 772 | 51 | 10 |
| Beneteau First 44.7Olet tässä | — | $ 139 999 | 50 | 16 |
| Beneteau First 47.7 | 47' | $ 145 991 | 47 | 12 |
| Beneteau First 44 | 46.42' | $ 493 545 | 37 | 7 |
| First First 42 | 42.92' | $ 49 500 | 27 | 9 |
| Solaris 44 | 44.62' | $ 559 725 | 19 | 6 |
| Beneteau First 45 (Farr) | 46.59' | $ 188 362 | 12 | 1 |
| Tripp 47 | 47' | $ 57 480 | 9 | 3 |
Usein kysytyt kysymykset
01Paljonko käytetty Beneteau First 44.7 maksaa?+
Käytetyn Beneteau First 44.7-mallin mediaanipyyntihinta viimeisten 12 kuukauden aikana on 124 802 €. Hinnat vaihtelevat kunnon, vuoden, varustelun ja sijainnin mukaan.
02Kuinka monta Beneteau First 44.7-purjevenettä on myytävänä?+
16 Beneteau First 44.7-ilmoitusta on tullut näkyviin viimeisten 90 päivän aikana ja 50 on seurattu viimeisten 12 kuukauden aikana.
03Ovatko Beneteau First 44.7-hinnat nousussa vai laskussa?+
Beneteau First 44.7-mallin mediaanipyyntihinta on laskenut 5.7% viimeisten 3 kuukauden aikana verrattuna 12 kuukauden mediaaniin.
04Missä Beneteau First 44.7-purjeveneitä on myytävänä?+
Käytettyjen Beneteau First 44.7-ilmoitusten suurimmat markkinat viimeisten 12 kuukauden aikana ovat Yhdysvallat (67.4%), Australia (6.5%), Espanja (6.5%).
05Saavatko Beneteau First 44.7-ilmoitukset hinnanalennuksia?+
Noin 25% Beneteau First 44.7-ilmoituksista on saanut hinnanalennuksen, keskimäärin 20.4% alkuperäisestä pyynnistä. Jos ilmoitus on ollut markkinoilla yli 90 päivää ilman alennusta, se yleensä kertoo, ettei myyjällä ole vielä kiirettä.
06Mitä kannattaisi katsoa Beneteau First 44.7-mallin sijaan?+
Vertailukelpoisia malleja ovat Beneteau First 40.7, Performance 44 Performance, Beneteau First 47.7. Katso yllä olevasta verrokkitaulukosta hinnat ja saatavuus.
