Beneteau First 44-ostajan opas
Hinta- ja volyymitrendit
Beneteau First 44-mallin mediaanipyyntihinta ja kuukausittainen ilmoitusmäärä. Viiva kuvaa kunkin kuukauden mediaanipyyntöä; pylväät ovat kuukausien raakoja ilmoitusmääriä.
Kuukausittainen mediaanipyyntö · ilmoitukset
22 kuukautta · 40 ilmoitusta
Mediaanipyyntö Ilmoitukset
Kuukausierittely · 13 riviä
| Kuukausi | Ilmoitukset | Mediaanipyyntö | Δ edelliseen kk |
|---|---|---|---|
| tammi 25 | 1 | 756 608 € | — |
| syys 25 | 3 | 504 553 € | -33.3% |
| marras 25 | 3 | 444 065 € | -12.0% |
| joulu 25 | 2 | 337 014 € | -24.1% |
| tammi 26 | 3 | 526 582 € | +56.2% |
| helmi 26 | 4 | 447 504 € | -15.0% |
| maalis 26 | 3 | 355 847 € | -20.5% |
| huhti 26 | 8 | 411 257 € | +15.6% |
| touko 26 | 6 | 534 705 € | +30.0% |
| kesä 26 | 1 | 444 584 € | -16.9% |
| elo 26 | 3 | 353 988 € | -20.4% |
| syys 26 | 2 | 377 901 € | +6.8% |
| loka 26 | 1 | 5 338 138 € | +1312.6% |
Missä ne ovat ilmoitettuina
Beneteau First 44-ilmoitukset jakautuvat 8 maata. Espanja johtaa 8 ilmoituksella (22.2%), seuraavina Kroatia ja Yhdysvallat.
Mediaanipyyntö: maa
EUR
Osuus ilmoituksista
Määrä · viimeiset 12 kk
Erittely: Maa
36 ilmoitusta · 8 maata| Maa | Mediaanipyyntö | Ilmoitukset · 12 kk | Aktiiviset · 90 pv | Osuus |
|---|---|---|---|---|
| Espanja | 434 710 € | 8 | 2 | 22.2% |
| Kroatia | 355 847 € | 8 | 0 | 22.2% |
| Yhdysvallat | 534 705 € | 8 | 2 | 22.2% |
| Australia | 593 924 € | 4 | 0 | 11.1% |
| Kreikka | 411 257 € | 4 | 1 | 11.1% |
| Italia | 415 072 € | 2 | 1 | 5.6% |
| Yhdistynyt kuningaskunta | 386 574 € | 1 | 0 | 2.8% |
| Uusi-Seelanti | 444 584 € | 1 | 0 | 2.8% |
Vertailukelpoiset mallit
Samankaltainen kokonaispituus, uppouma ja aikakausi. Avaa kyseisen mallin markkinasivu napsauttamalla riviä.
Verrokkivertailu
9 mallia · sama segmentti| Malli | LOA | Mediaanipyyntö | Ilmoitukset · 12 kk | Aktiiviset · 90 pv |
|---|---|---|---|---|
| Performance 44 Performance | 44.85' | $ 328 981 | 51 | 10 |
| Beneteau First 44.7 | 44.83' | $ 139 999 | 50 | 16 |
| Beneteau First 44Olet tässä | — | $ 493 843 | 36 | 6 |
| Hallberg-Rassy 44 | 47.41' | $ 946 287 | 22 | 5 |
| Solaris 44 | 44.62' | $ 556 508 | 18 | 5 |
| X-Yachts Xp XP 44 | 45.54' | $ 546 145 | 17 | 1 |
| Grand Soleil 44 | 47.08' | $ 494 955 | 8 | 1 |
| Salona 44 | 44.29' | $ 219 000 | 8 | 2 |
| C&C 44 | 44.17' | $ 55 900 | 2 | 1 |
Usein kysytyt kysymykset
01Paljonko käytetty Beneteau First 44 maksaa?+
Käytetyn Beneteau First 44-mallin mediaanipyyntihinta viimeisten 12 kuukauden aikana on 440 100 €. Hinnat vaihtelevat kunnon, vuoden, varustelun ja sijainnin mukaan.
02Kuinka monta Beneteau First 44-purjevenettä on myytävänä?+
6 Beneteau First 44-ilmoitusta on tullut näkyviin viimeisten 90 päivän aikana ja 36 on seurattu viimeisten 12 kuukauden aikana.
03Ovatko Beneteau First 44-hinnat nousussa vai laskussa?+
Beneteau First 44-mallin mediaanipyyntihinta on laskenut 14.1% viimeisten 3 kuukauden aikana verrattuna 12 kuukauden mediaaniin.
04Missä Beneteau First 44-purjeveneitä on myytävänä?+
Käytettyjen Beneteau First 44-ilmoitusten suurimmat markkinat viimeisten 12 kuukauden aikana ovat Espanja (22.2%), Kroatia (22.2%), Yhdysvallat (22.2%).
05Saavatko Beneteau First 44-ilmoitukset hinnanalennuksia?+
Noin 67% Beneteau First 44-ilmoituksista on saanut hinnanalennuksen, keskimäärin 20.2% alkuperäisestä pyynnistä. Jos ilmoitus on ollut markkinoilla yli 90 päivää ilman alennusta, se yleensä kertoo, ettei myyjällä ole vielä kiirettä.
06Mitä kannattaisi katsoa Beneteau First 44-mallin sijaan?+
Vertailukelpoisia malleja ovat Performance 44 Performance, Beneteau First 44.7, Hallberg-Rassy 44. Katso yllä olevasta verrokkitaulukosta hinnat ja saatavuus.
