Poradnik kupującego Beneteau First 42 S7
Beneteau First 42 S7 to zaprojektowany przez Bruce'a Farra w 1994 roku jacht żaglowy turystyczno-regatowy o długości 42 stóp z wnętrzem projektu Philippe'a Starcka. Ten jacht, który doskonale przeszedł próbę czasu, stał się atrakcyjną opcją na rynku wtórnym dla żeglarzy poszukujących prędkości bez rezygnacji z komfortu. Istnieją dwa plany wnętrza, a egzemplarze pocharterowe są powszechne, dlatego kupujący powinien dokładnie sprawdzić, jakie układy i obszary zużycia są kluczowe przed wejściem na pokład.
Układy na rynku wtórnym
Wersja armatorska wyposaża jacht w dwuosobową kabinę rufową z przylegającą toaletą oraz dwuosobową kabinę dziobową z własną prywatną toaletą, podczas gdy wersja trzykabionowa oferuje dwie kabiny rufowe ze wspólną toaletą oraz trzecią kabinę dziobową z drugą toaletą. Układy trzykabionowe są częstsze na rynku wtórnym, ale dostępne są obie wersje. Układ armatorski umieszcza kambuz w kształcie litery U obok przedziału silnikowego; układ trzykabionowy plasuje kambuz naprzeciwko jadalni. W obu przypadkach jacht posiada kabiny dwuosobowe na dziobie i rufie, każda z osobną toaletą, a wnętrze wykończone jest lakierowanym drewnem gruszy.
Wyposażenie i typowe ulepszenia
Typowe wyposażenie na używanych jachtach Beneteau First 42 S7 obejmuje zestawy spinakera i spinakera asymetrycznego, bimini, sprayhood, prysznic w kokpicie, ploter map i autopilot, a klimatyzacja jest również częstym elementem. Często spotykane ulepszenia to kabestany elektryczne, radar, ciepła woda, pokład tekowy oraz platforma kąpielowa. Kupujący powinni sprawdzić stan manualnego rolera pod pokładem oraz głównych kabestanów Lewmar 52 na dziobie na zrębach, ponieważ są one kluczowe dla łatwego obsługi pokładu, za którą ten projekt jest znany.
Co sprawdzić
Otwierane bulaje otwierają się na zewnątrz i mają tendencję do łapania lin oraz stóp, gdy pozostają otwarte podczas żeglugi, dlatego należy sprawdzić ich ramki i uszczelnienia pod kątem uszkodzeń lub przecieków. W kokpicie nie zamontowano oczek uprzęży bezpieczeństwa – to lukę kupujący może chcieć wyeliminować. Dolne z dwóch łożysk steru mieści się w dnie jachtu, a górne jest zamontowane w dużym laminatowym stożku wznoszącym się z tego dna; należy sprawdzić stożek pod kątem sztywności, zużycia lub przecieków wody. Maszt przechodzi przez pokład, a grodzie są wklejane w wkładkę pokładową, więc należy poszukać jakichkolwiek rozwarstwień na tych spoinach klejonych. (1)
Dostępność i co kupują nabywcy
Jachty te pojawiają się w Stanach Zjednoczonych, Chorwacji, Francji, Holandii, Kanadzie i Finlandii. Dla potencjalnego nabywcy krótka lista wyboru wygląda następująco:
- Potwierdź, czy analizujesz wersję z jedną kabiną armatorską, czy trzykabinową
- Sprawdź stan techniczny rolera pod pokładem oraz głównych kabestanów
- Skontroluj stożek steru i przejściowy gniazdo masztu pod pokładem pod kątem rozwarstwień lub przecieków
- Sprawdź okna otwierane na burtę pod kątem uszkodzeń od lin czy stóp załogi
- Zaplanuj dodanie pasów do uprzęży w kokpicie, jeśli zamierzasz żeglować pełnomorsko
Trendy cen i wolumenu
Mediana ceny ofertowej i miesięczna liczba ogłoszeń dla Beneteau First 42 S7. Linia pokazuje medianę ceny ofertowej w każdym miesiącu; słupki to surowa liczba ogłoszeń miesięcznie.
Rozbicie miesięczne · 13 wierszy
| Miesiąc | Ogłoszenia | Mediana ceny ofertowej | Δ względem poprzedniego mies. |
|---|---|---|---|
| cze 25 | 3 | 270 247 zł | — |
| sie 25 | 2 | 307 187 zł | +13.7% |
| wrz 25 | 3 | 426 092 zł | +38.7% |
| paź 25 | 5 | 330 518 zł | -22.4% |
| gru 25 | 1 | 116 650 zł | -64.7% |
| sty 26 | 7 | 330 518 zł | +183.3% |
| lut 26 | 1 | 261 774 zł | -20.8% |
| mar 26 | 7 | 287 745 zł | +9.9% |
| kwi 26 | 4 | 260 526 zł | -9.5% |
| maj 26 | 5 | 327 761 zł | +25.8% |
| cze 26 | 2 | 443 221 zł | +35.2% |
| sie 26 | 3 | 306 799 zł | -30.8% |
| paź 26 | 3 | 373 291 zł | +21.7% |
Gdzie są wystawione
Ogłoszenia Beneteau First 42 S7 — kraje: 9. Prowadzi Stany Zjednoczone z 21 ogłoszeniami (60.0%), dalej Hiszpania i Chorwacja.
Podział: Kraj
35 ogłoszeń · kraje: 9| Kraj | Mediana ceny ofertowej | Ogłoszenia · 12 mies. | Aktywne · 90 d | Udział |
|---|---|---|---|---|
| Stany Zjednoczone | 307 187 zł | 21 | 2 | 60.0% |
| Hiszpania | 345 244 zł | 3 | 2 | 8.6% |
| Chorwacja | 327 763 zł | 3 | 0 | 8.6% |
| Kanada | 327 380 zł | 2 | 1 | 5.7% |
| Francja | 417 316 zł | 2 | 0 | 5.7% |
| Australia | 402 726 zł | 1 | 0 | 2.9% |
| Finlandia | 266 289 zł | 1 | 0 | 2.9% |
| Martynika | 261 773 zł | 1 | 0 | 2.9% |
| Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych | 116 650 zł | 1 | 0 | 2.9% |
Porównywalne modele
Podobna długość całkowita, wyporność i epoka. Kliknij wiersz, aby przejść do strony rynku danego modelu.
Porównywane alternatywy
11 projektów · ten sam segment| Model | LOA | Mediana ceny ofertowej | Ogłoszenia · 12 mies. | Aktywne · 90 d |
|---|---|---|---|---|
| Beneteau First 36.7 | 35.76' | $ 72 500 | 84 | 11 |
| Beneteau First 40.7 | 39.25' | $ 89 500 | 69 | 22 |
| Bavaria Yachts Vision 42 | 41.99' | $ 252 874 | 49 | 9 |
| Beneteau First 45 F5 | 46.59' | $ 88 766 | 40 | 12 |
| Beneteau First 42 S7Jesteś tutaj | — | $ 84 291 | 36 | 6 |
| First First 42 | 42.92' | $ 49 500 | 27 | 9 |
| Beneteau First 38 S5 | 38.25' | $ 45 502 | 25 | 2 |
| Beneteau First 41 S5 | 41.33' | $ 57 000 | 17 | 3 |
| Beneteau First 36 S7 | 35.75' | $ 55 159 | 12 | 2 |
| Beneteau First 45 (Farr) | 46.59' | $ 190 950 | 11 | 1 |
| Beneteau First 35.7 | 34.58' | $ 55 452 | 10 | 4 |
