Beneteau 40-ostajan opas
Hinta- ja volyymitrendit
Beneteau 40-mallin mediaanipyyntihinta ja kuukausittainen ilmoitusmäärä. Viiva kuvaa kunkin kuukauden mediaanipyyntöä; pylväät ovat kuukausien raakoja ilmoitusmääriä.
Kuukausittainen mediaanipyyntö · ilmoitukset
20 kuukautta · 22 ilmoitusta
Mediaanipyyntö Ilmoitukset
Kuukausierittely · 15 riviä
| Kuukausi | Ilmoitukset | Mediaanipyyntö | Δ edelliseen kk |
|---|---|---|---|
| maalis 25 | 2 | 52 417 € | — |
| heinä 25 | 1 | 151 358 € | +188.8% |
| elo 25 | 1 | 58 043 € | -61.7% |
| syys 25 | 2 | 113 539 € | +95.6% |
| loka 25 | 1 | 120 462 € | +6.1% |
| marras 25 | 2 | 150 867 € | +25.2% |
| tammi 26 | 2 | 93 548 € | -38.0% |
| helmi 26 | 1 | 115 027 € | +23.0% |
| maalis 26 | 1 | 186 631 € | +62.2% |
| huhti 26 | 3 | 137 549 € | -26.3% |
| touko 26 | 1 | 338 436 € | +146.0% |
| heinä 26 | 1 | 147 340 € | -56.5% |
| elo 26 | 2 | 115 193 € | -21.8% |
| syys 26 | 1 | 120 551 € | +4.7% |
| loka 26 | 1 | 120 551 € | 0.0% |
Missä ne ovat ilmoitettuina
Beneteau 40-ilmoitukset jakautuvat 5 maata. Yhdysvallat johtaa 7 ilmoituksella (50.0%), seuraavina Kanada ja Australia.
Mediaanipyyntö: maa
EUR
Osuus ilmoituksista
Määrä · viimeiset 12 kk
Erittely: Maa
14 ilmoitusta · 5 maata| Maa | Mediaanipyyntö | Ilmoitukset · 12 kk | Aktiiviset · 90 pv | Osuus |
|---|---|---|---|---|
| Yhdysvallat | 147 340 € | 7 | 3 | 50.0% |
| Kanada | 137 917 € | 3 | 0 | 21.4% |
| Australia | 93 548 € | 2 | 0 | 14.3% |
| Tanska | 93 222 € | 1 | 0 | 7.1% |
| Turkki | 115 027 € | 1 | 0 | 7.1% |
Vertailukelpoiset mallit
Samankaltainen kokonaispituus, uppouma ja aikakausi. Avaa kyseisen mallin markkinasivu napsauttamalla riviä.
Verrokkivertailu
11 mallia · sama segmentti| Malli | LOA | Mediaanipyyntö | Ilmoitukset · 12 kk | Aktiiviset · 90 pv |
|---|---|---|---|---|
| Robertson and Caine 40 (2005-2009) | 39.27' | $ 329 000 | 308 | 36 |
| Performance 40 | 40.42' | $ 110 866 | 35 | 2 |
| Performance 40 | 39.04' | $ 88 469 | 28 | 10 |
| Nautitech 40 | 39.67' | $ 225 000 | 21 | 5 |
| Pogo 40 | 39.96' | $ 178 057 | 19 | 6 |
| Beneteau 40Olet tässä | — | $ 146 651 | 15 | 4 |
| X-Yachts X-40 | 40' | $ 173 578 | 12 | 2 |
| Jeanneau Sun Fast 40 | 40' | $ 161 260 | 11 | 2 |
| Marlow-Hunter 40 | 41.25' | $ 177 950 | 10 | 3 |
| Solaris 40 | 40.55' | $ 464 741 | 7 | 3 |
| Bavaria Cruiser 40 S (Farr) | 40.52' | $ 119 413 | 4 | 1 |
Usein kysytyt kysymykset
01Paljonko käytetty Beneteau 40 maksaa?+
Käytetyn Beneteau 40-mallin mediaanipyyntihinta viimeisten 12 kuukauden aikana on 130 955 €. Hinnat vaihtelevat kunnon, vuoden, varustelun ja sijainnin mukaan.
02Kuinka monta Beneteau 40-purjevenettä on myytävänä?+
4 Beneteau 40-ilmoitusta on tullut näkyviin viimeisten 90 päivän aikana ja 15 on seurattu viimeisten 12 kuukauden aikana.
03Ovatko Beneteau 40-hinnat nousussa vai laskussa?+
Beneteau 40-mallin mediaanipyyntihinta on laskenut 10.0% viimeisten 3 kuukauden aikana verrattuna 12 kuukauden mediaaniin.
04Missä Beneteau 40-purjeveneitä on myytävänä?+
Käytettyjen Beneteau 40-ilmoitusten suurimmat markkinat viimeisten 12 kuukauden aikana ovat Yhdysvallat (50.0%), Kanada (21.4%), Australia (14.3%).
05Saavatko Beneteau 40-ilmoitukset hinnanalennuksia?+
Noin 100% Beneteau 40-ilmoituksista on saanut hinnanalennuksen, keskimäärin 0.5% alkuperäisestä pyynnistä. Jos ilmoitus on ollut markkinoilla yli 90 päivää ilman alennusta, se yleensä kertoo, ettei myyjällä ole vielä kiirettä.
06Mitä kannattaisi katsoa Beneteau 40-mallin sijaan?+
Vertailukelpoisia malleja ovat Robertson and Caine 40 (2005-2009), Performance 40, Performance 40. Katso yllä olevasta verrokkitaulukosta hinnat ja saatavuus.
