Dehler Optima 92-ostajan opas
Hinta- ja volyymitrendit
Dehler Optima 92-mallin mediaanipyyntihinta ja kuukausittainen ilmoitusmäärä. Viiva kuvaa kunkin kuukauden mediaanipyyntöä; pylväät ovat kuukausien raakoja ilmoitusmääriä.
Kuukausittainen mediaanipyyntö · ilmoitukset
13 kuukautta · 19 ilmoitusta
Mediaanipyyntö Ilmoitukset
Kuukausierittely · 8 riviä
| Kuukausi | Ilmoitukset | Mediaanipyyntö | Δ edelliseen kk |
|---|---|---|---|
| syys 25 | 3 | 17 509 € | — |
| joulu 25 | 1 | 18 910 € | +8.0% |
| huhti 26 | 5 | 19 960 € | +5.6% |
| touko 26 | 2 | 16 008 € | -19.8% |
| kesä 26 | 1 | 11 874 € | -25.8% |
| heinä 26 | 1 | 24 730 € | +108.3% |
| elo 26 | 5 | 16 687 € | -32.5% |
| syys 26 | 1 | 15 008 € | -10.1% |
Missä ne ovat ilmoitettuina
Dehler Optima 92-ilmoitukset jakautuvat 4 maata. Alankomaat johtaa 8 ilmoituksella (50.0%), seuraavina Saksa ja Sveitsi.
Mediaanipyyntö: maa
EUR
Osuus ilmoituksista
Määrä · viimeiset 12 kk
Erittely: Maa
16 ilmoitusta · 4 maata| Maa | Mediaanipyyntö | Ilmoitukset · 12 kk | Aktiiviset · 90 pv | Osuus |
|---|---|---|---|---|
| Alankomaat | 16 347 € | 8 | 3 | 50.0% |
| Saksa | 17 459 € | 6 | 3 | 37.5% |
| Sveitsi | 24 730 € | 1 | 1 | 6.3% |
| Tšekki | 11 874 € | 1 | 0 | 6.3% |
Vertailukelpoiset mallit
Samankaltainen kokonaispituus, uppouma ja aikakausi. Avaa kyseisen mallin markkinasivu napsauttamalla riviä.
Verrokkivertailu
8 mallia · sama segmentti| Malli | LOA | Mediaanipyyntö | Ilmoitukset · 12 kk | Aktiiviset · 90 pv |
|---|---|---|---|---|
| Dehler 31 | 30.84' | $ 27 906 | 29 | 4 |
| Dehler Optima 92Olet tässä | — | $ 18 312 | 16 | 7 |
| Dehler Optima 101 | 33.14' | $ 21 294 | 15 | 1 |
| S2 9.2 A | 29.92' | $ 9 500 | 14 | 4 |
| Dehler 37 CR | 36.74' | $ 62 922 | 13 | 5 |
| Winner 9.50 | 31.17' | $ 42 840 | 12 | 1 |
| Dehler Optima 98 | 32.15' | $ 28 018 | 7 | 1 |
| Dehler Optima 98 G | 32.15' | $ 21 854 | 7 | 2 |
Usein kysytyt kysymykset
01Paljonko käytetty Dehler Optima 92 maksaa?+
Käytetyn Dehler Optima 92-mallin mediaanipyyntihinta viimeisten 12 kuukauden aikana on 16 347 €. Hinnat vaihtelevat kunnon, vuoden, varustelun ja sijainnin mukaan.
02Kuinka monta Dehler Optima 92-purjevenettä on myytävänä?+
7 Dehler Optima 92-ilmoitusta on tullut näkyviin viimeisten 90 päivän aikana ja 16 on seurattu viimeisten 12 kuukauden aikana.
03Ovatko Dehler Optima 92-hinnat nousussa vai laskussa?+
Dehler Optima 92-mallin mediaanipyyntihinta on noussut 2.1% viimeisten 3 kuukauden aikana verrattuna 12 kuukauden mediaaniin.
04Missä Dehler Optima 92-purjeveneitä on myytävänä?+
Käytettyjen Dehler Optima 92-ilmoitusten suurimmat markkinat viimeisten 12 kuukauden aikana ovat Alankomaat (50.0%), Saksa (37.5%), Sveitsi (6.3%).
05Saavatko Dehler Optima 92-ilmoitukset hinnanalennuksia?+
Noin 100% Dehler Optima 92-ilmoituksista on saanut hinnanalennuksen, keskimäärin 47.9% alkuperäisestä pyynnistä. Jos ilmoitus on ollut markkinoilla yli 90 päivää ilman alennusta, se yleensä kertoo, ettei myyjällä ole vielä kiirettä.
06Mitä kannattaisi katsoa Dehler Optima 92-mallin sijaan?+
Vertailukelpoisia malleja ovat Dehler 31, Dehler Optima 101, S2 9.2 A. Katso yllä olevasta verrokkitaulukosta hinnat ja saatavuus.
