Beneteau First 36.7-ostajan opas
Hinta- ja volyymitrendit
Beneteau First 36.7-mallin mediaanipyyntihinta ja kuukausittainen ilmoitusmäärä. Viiva kuvaa kunkin kuukauden mediaanipyyntöä; pylväät ovat kuukausien raakoja ilmoitusmääriä.
Kuukausittainen mediaanipyyntö · ilmoitukset
20 kuukautta · 102 ilmoitusta
Mediaanipyyntö Ilmoitukset
Kuukausierittely · 20 riviä
| Kuukausi | Ilmoitukset | Mediaanipyyntö | Δ edelliseen kk |
|---|---|---|---|
| tammi 25 | 1 | 57 000 € | — |
| helmi 25 | 1 | 72 944 € | +28.0% |
| maalis 25 | 2 | 59 213 € | -18.8% |
| huhti 25 | 1 | 42 050 € | -29.0% |
| touko 25 | 4 | 70 370 € | +67.3% |
| kesä 25 | 2 | 77 621 € | +10.3% |
| heinä 25 | 1 | 42 908 € | -44.7% |
| elo 25 | 3 | 56 553 € | +31.8% |
| syys 25 | 6 | 69 000 € | +22.0% |
| loka 25 | 4 | 58 742 € | -14.9% |
| marras 25 | 4 | 65 127 € | +10.9% |
| joulu 25 | 8 | 63 897 € | -1.9% |
| tammi 26 | 11 | 64 745 € | +1.3% |
| helmi 26 | 9 | 67 795 € | +4.7% |
| maalis 26 | 5 | 61 359 € | -9.5% |
| huhti 26 | 16 | 57 455 € | -6.4% |
| touko 26 | 14 | 60 715 € | +5.7% |
| kesä 26 | 4 | 64 950 € | +7.0% |
| heinä 26 | 4 | 62 056 € | -4.5% |
| elo 26 | 2 | 61 691 € | -0.6% |
Missä ne ovat ilmoitettuina
Beneteau First 36.7-ilmoitukset jakautuvat 11 maata. Yhdysvallat johtaa 48 ilmoituksella (55.2%), seuraavina Ranska ja Kanada.
Mediaanipyyntö: maa
EUR
Osuus ilmoituksista
Määrä · viimeiset 12 kk
Erittely: Maa
87 ilmoitusta · 11 maata| Maa | Mediaanipyyntö | Ilmoitukset · 12 kk | Aktiiviset · 90 pv | Osuus |
|---|---|---|---|---|
| Yhdysvallat | 61 359 € | 48 | 2 | 55.2% |
| Ranska | 55 000 € | 11 | 1 | 12.6% |
| Kanada | 54 398 € | 7 | 1 | 8.0% |
| Portugali | 67 000 € | 6 | 0 | 6.9% |
| Suomi | 64 900 € | 3 | 2 | 3.4% |
| Yhdistynyt kuningaskunta | 58 271 € | 3 | 0 | 3.4% |
| Irlanti | 64 950 € | 3 | 2 | 3.4% |
| Saksa | 72 950 € | 2 | 0 | 2.3% |
| Espanja | 61 948 € | 2 | 1 | 2.3% |
| Australia | 76 916 € | 1 | 0 | 1.1% |
| Alankomaat | 73 500 € | 1 | 0 | 1.1% |
Vertailukelpoiset mallit
Samankaltainen kokonaispituus, uppouma ja aikakausi. Avaa kyseisen mallin markkinasivu napsauttamalla riviä.
Verrokkivertailu
9 mallia · sama segmentti| Malli | LOA | Mediaanipyyntö | Ilmoitukset · 12 kk | Aktiiviset · 90 pv |
|---|---|---|---|---|
| Beneteau, USA Marion First 36.7Olet tässä | — | $ 74 898 | 88 | 10 |
| Beneteau, France First 40.7 | 39.25' | $ 90 832 | 79 | 16 |
| Franchi First 31.7 | 31.53' | $ 52 800 | 67 | 18 |
| Beneteau First 33.7 | 32.74' | $ 44 840 | 36 | 4 |
| Beneteau First 36 | 39.33' | $ 384 461 | 26 | 2 |
| Dehler 36 | 35.92' | $ 90 837 | 17 | 3 |
| Jeanneau Sun Sun Fast 36 | 37.11' | $ 77 928 | 14 | 1 |
| Elan 36 | 36.09' | $ 57 375 | 11 | 3 |
| Dehler 37 CR | 36.74' | $ 74 734 | 9 | 1 |
Usein kysytyt kysymykset
01Paljonko käytetty Beneteau First 36.7 maksaa?+
Käytetyn Beneteau First 36.7-mallin mediaanipyyntihinta viimeisten 12 kuukauden aikana on 64 275 €. Hinnat vaihtelevat kunnon, vuoden, varustelun ja sijainnin mukaan.
02Kuinka monta Beneteau First 36.7-purjevenettä on myytävänä?+
10 Beneteau First 36.7-ilmoitusta on tullut näkyviin viimeisten 90 päivän aikana ja 88 on seurattu viimeisten 12 kuukauden aikana.
03Ovatko Beneteau First 36.7-hinnat nousussa vai laskussa?+
Beneteau First 36.7-mallin mediaanipyyntihinta on noussut 1.0% viimeisten 3 kuukauden aikana verrattuna 12 kuukauden mediaaniin.
04Missä Beneteau First 36.7-purjeveneitä on myytävänä?+
Käytettyjen Beneteau First 36.7-ilmoitusten suurimmat markkinat viimeisten 12 kuukauden aikana ovat Yhdysvallat (55.2%), Ranska (12.6%), Kanada (8.0%).
05Saavatko Beneteau First 36.7-ilmoitukset hinnanalennuksia?+
Noin 13% Beneteau First 36.7-ilmoituksista on saanut hinnanalennuksen, keskimäärin 3.3% alkuperäisestä pyynnistä. Jos ilmoitus on ollut markkinoilla yli 90 päivää ilman alennusta, se yleensä kertoo, ettei myyjällä ole vielä kiirettä.
06Mitä kannattaisi katsoa Beneteau First 36.7-mallin sijaan?+
Vertailukelpoisia malleja ovat Beneteau, France First 40.7, Franchi First 31.7, Beneteau First 33.7. Katso yllä olevasta verrokkitaulukosta hinnat ja saatavuus.
