Beneteau Oceanis 36 CC kopersgids
De Beneteau Oceanis 36 CC is een toerzeiler met een middenkuip waarvan de accommodatie en de dekindeling nog steeds geïnteresseerde kopers aantrekken. De productie begon in 1998 en de laatste rompen werden in 2002 voltooid, hoewel een aparte bron 2003 als eindjaar van de serie noemt. Op de tweedehandsmarkt verschijnt ze met een eigenaars- of ex-charterhistorie; de meest voorkomende versie is de driehutten-eigenaarsversie, maar beide zijn verkrijgbaar.
Indelingen op de tweedehandsmarkt
De eigenaarshut achterin en de verjongde voorhut bepalen het interieur van particuliere eigenaren, met een langskuip kombuis aan bakboord en een royale natte cel aan stuurboord. Ex-charterexemplaren zijn veelvoorkomend en kunnen sporen van intensiever gebruik vertonen bij de rolsystemen en sanitair, maar de fundamentele indeling met drie hutten blijft gelijk. De stahoogte bedraagt maximaal 6 voet 1 inch, dus kopers die lang zijn moeten hier rekening mee houden bij het instappen; de brede maar korte kooien zijn geschikt voor de meeste toerzeilers.
Uitrusting en veelvoorkomende upgrades
De standaarduitrusting van de tweedehands vloot omvat vaak een kaartplotter, stuurautomaat, zonnepanelen, rolgrootzeil, teakhouten dekken, bimini, warm water, radar en een kuipdouche. Vaak toegevoegde extra's zijn verwarming, AIS, omvormer, spuitkap, lithiumaccu's, spinnaker en reddingvlot. Voor de koper is het systeem van energievoorziening — bestaande uit zonnepanelen, omvormer en lithiumaccu's — het belangrijkst voor de onafhankelijkheid achter anker, terwijl zaken als de spuitkap en bimini de leefbaarheid vergroten; navigatie-upgrades zoals AIS en radar duiden op plannen voor open zee. Minder gebruikelijke upgrades door eigenaren zijn een boegschroef, elektrische lieren en een windgenerator, die een koper eerder als optioneel dan als standaard moet beschouwen.
Wat te inspecteren
Het dek heeft een kern van balsahout en de romp gebruikt vinylester in de huid om osmose tegen te gaan. Inspecteer daarom of de dekkit beschadigd is of op zachte plekken wijst die water in de kern kunnen laten dringen. De ijzeren vleugelkiel en de handgelegde romp zijn eenvoudig, maar controleer de motorhuisopening en de grotere motorruimte op achterstallig onderhoud, aangezien de uitstekende toegankelijkheid tot filters en injectoren een bekende sterkte is die het behouden waard is. (1)
Beschikbaarheid en de koperkeuze
Deze boten verschijnen meestal in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Turkije, Frankrijk, Griekenland en Grenada. Voor een potentiële koper is de controlelijst kort: bevestig dat de indeling met drie hutten voldoet aan uw behoefte aan privacy, controleer of het balsahouten dek droog is, en zorg dat de rolgrootzeilinstallatie en de motorbereik intact zijn. Een standaard opgehangen rolgrootzeil met stuurautomaat en zonnepanelen is een redelijke basis; beschouw de boegschroef of elektrische lieren als extraatjes, niet als norm.
Prijs- en volumetrends
Mediaan van de vraagprijs en maandelijks advertentievolume voor de Beneteau Oceanis 36 CC. De lijn toont de mediane vraagprijs per maand; de balken zijn ruwe maandelijkse aantallen advertenties.
Maandelijkse uitsplitsing · 15 rijen
| Maand | Advertenties | Mediane vraagprijs | Δ t.o.v. vorige mnd |
|---|---|---|---|
| mrt 25 | 2 | € 51.096 | — |
| mei 25 | 2 | € 59.641 | +16.7% |
| aug 25 | 5 | € 55.819 | -6.4% |
| sep 25 | 9 | € 55.390 | -0.8% |
| okt 25 | 5 | € 65.000 | +17.4% |
| nov 25 | 6 | € 61.807 | -4.9% |
| dec 25 | 2 | € 61.950 | +0.2% |
| jan 26 | 6 | € 55.605 | -10.2% |
| feb 26 | 5 | € 51.526 | -7.3% |
| mrt 26 | 5 | € 65.000 | +26.2% |
| apr 26 | 13 | € 52.487 | -19.3% |
| mei 26 | 6 | € 54.918 | +4.6% |
| jun 26 | 9 | € 64.151 | +16.8% |
| jul 26 | 10 | € 59.661 | -7.0% |
| aug 26 | 9 | € 47.189 | -20.9% |
Waar ze vermeld staan
Beneteau Oceanis 36 CC advertenties beslaan 14 landen. Verenigde Staten voert de lijst aan met 33 advertenties (38.4%), gevolgd door Verenigd Koninkrijk en Griekenland.
Uitsplitsing per Land
86 advertenties · 14 landen| Land | Mediane vraagprijs | Advertenties · 12 mnd | Actief · 90 d | Aandeel |
|---|---|---|---|---|
| Verenigde Staten | € 55.390 | 33 | 13 | 38.4% |
| Verenigd Koninkrijk | € 64.151 | 19 | 6 | 22.1% |
| Griekenland | € 54.975 | 8 | 5 | 9.3% |
| Frankrijk | € 60.000 | 6 | 0 | 7.0% |
| Turkije | € 65.000 | 6 | 0 | 7.0% |
| Spanje | € 51.950 | 3 | 1 | 3.5% |
| Nederland | € 64.000 | 2 | 0 | 2.3% |
| Portugal | € 64.500 | 2 | 2 | 2.3% |
| Tunesië | € 54.900 | 2 | 1 | 2.3% |
| België | € 49.500 | 1 | 0 | 1.2% |
| Denemarken | € 46.826 | 1 | 0 | 1.2% |
| Kroatië | € 54.000 | 1 | 0 | 1.2% |
Vergelijkbare modellen
Vergelijkbare lengte over alles, waterverplaatsing en bouwperiode. Klik op een rij om naar de marktpagina van dat model te gaan.
Vergelijkbare modellen
11 ontwerpen · zelfde segment| Model | LOA | Mediane vraagprijs | Advertenties · 12 mnd | Actief · 90 d |
|---|---|---|---|---|
| Oceanic Oceanis 361 | 36.42' | $ 74.000 | 165 | 55 |
| Beneteau Oceanis Oceanis 37 | 37.67' | $ 119.000 | 121 | 30 |
| Bavaria Yachts 36 | 37.89' | $ 69.513 | 119 | 27 |
| Beneteau Oceanis Oceanis 36 CCJe bent hier | — | $ 64.500 | 88 | 30 |
| Beneteau OCEANIS Oceanis 331 | 33.96' | $ 58.415 | 84 | 21 |
| Beneteau Oceanis 400 | 40' | $ 70.165 | 55 | 8 |
| Beneteau Oceanis Oceanis 400 CC | 41' | $ 104.670 | 36 | 12 |
| Beneteau Oceanis 350 | 33.83' | $ 34.342 | 35 | 8 |
| Beneteau Oceanis 44 CC | 44.58' | $ 133.874 | 21 | 4 |
| Beneteau Oceanis 42 CC | 43.42' | $ 133.874 | 20 | 8 |
| Jeanneau Sun Odyssey 42 CC | 42.16' | $ 94.069 | 12 | 5 |
