Dufour 40 Performance-ostajan opas
Hinta- ja volyymitrendit
Dufour 40 Performance-mallin mediaanipyyntihinta ja kuukausittainen ilmoitusmäärä. Viiva kuvaa kunkin kuukauden mediaanipyyntöä; pylväät ovat kuukausien raakoja ilmoitusmääriä.
Kuukausittainen mediaanipyyntö · ilmoitukset
19 kuukautta · 60 ilmoitusta
Mediaanipyyntö Ilmoitukset
Kuukausierittely · 15 riviä
| Kuukausi | Ilmoitukset | Mediaanipyyntö | Δ edelliseen kk |
|---|---|---|---|
| maalis 25 | 1 | 104 954 € | — |
| heinä 25 | 1 | 94 958 € | -9.5% |
| elo 25 | 1 | 120 350 € | +26.7% |
| syys 25 | 8 | 105 954 € | -12.0% |
| loka 25 | 3 | 109 952 € | +3.8% |
| marras 25 | 2 | 90 281 € | -17.9% |
| tammi 26 | 8 | 115 136 € | +27.5% |
| helmi 26 | 1 | 110 282 € | -4.2% |
| maalis 26 | 1 | 69 870 € | -36.6% |
| huhti 26 | 16 | 105 826 € | +51.5% |
| touko 26 | 2 | 119 616 € | +13.0% |
| kesä 26 | 9 | 94 643 € | -20.9% |
| heinä 26 | 2 | 105 069 € | +11.0% |
| elo 26 | 1 | 90 272 € | -14.1% |
| syys 26 | 4 | 96 958 € | +7.4% |
Missä ne ovat ilmoitettuina
Dufour 40 Performance-ilmoitukset jakautuvat 15 maata. Ranska johtaa 11 ilmoituksella (25.0%), seuraavina Yhdysvallat ja Alankomaat.
Mediaanipyyntö: maa
EUR
Osuus ilmoituksista
Määrä · viimeiset 12 kk
Erittely: Maa
44 ilmoitusta · 15 maata| Maa | Mediaanipyyntö | Ilmoitukset · 12 kk | Aktiiviset · 90 pv | Osuus |
|---|---|---|---|---|
| Ranska | 89 861 € | 11 | 1 | 25.0% |
| Yhdysvallat | 110 282 € | 7 | 1 | 15.9% |
| Alankomaat | 111 951 € | 6 | 2 | 13.6% |
| Indonesia | 98 957 € | 3 | 0 | 6.8% |
| Kanada | 90 119 € | 2 | 1 | 4.5% |
| Espanja | 100 956 € | 2 | 0 | 4.5% |
| Yhdistynyt kuningaskunta | 103 516 € | 2 | 0 | 4.5% |
| Kreikka | 111 951 € | 2 | 0 | 4.5% |
| Italia | 95 625 € | 2 | 0 | 4.5% |
| Panama | 61 615 € | 2 | 0 | 4.5% |
| Bosnia ja Hertsegovina | 84 832 € | 1 | 0 | 2.3% |
| Belgia | 108 952 € | 1 | 1 | 2.3% |
Vertailukelpoiset mallit
Samankaltainen kokonaispituus, uppouma ja aikakausi. Avaa kyseisen mallin markkinasivu napsauttamalla riviä.
Verrokkivertailu
9 mallia · sama segmentti| Malli | LOA | Mediaanipyyntö | Ilmoitukset · 12 kk | Aktiiviset · 90 pv |
|---|---|---|---|---|
| Beneteau First 40.7 | 39.25' | $ 89 245 | 70 | 23 |
| Beneteau First 40 | 40.16' | $ 99 000 | 61 | 4 |
| Performance 44 Performance | 44.85' | $ 331 085 | 51 | 11 |
| Performance 40 PerformanceOlet tässä | — | $ 117 534 | 47 | 6 |
| Performance 40 | 40.42' | $ 110 817 | 35 | 2 |
| Performance 34 Performance | 34.78' | $ 85 000 | 31 | 9 |
| Performance 40 | 39.04' | $ 88 430 | 28 | 10 |
| X-Yachts X-40 | 40' | $ 173 502 | 12 | 2 |
| Jeanneau Sun Fast 40 | 40' | $ 161 189 | 11 | 2 |
Usein kysytyt kysymykset
01Paljonko käytetty Dufour 40 Performance maksaa?+
Käytetyn Dufour 40 Performance-mallin mediaanipyyntihinta viimeisten 12 kuukauden aikana on 104 954 €. Hinnat vaihtelevat kunnon, vuoden, varustelun ja sijainnin mukaan.
02Kuinka monta Dufour 40 Performance-purjevenettä on myytävänä?+
6 Dufour 40 Performance-ilmoitusta on tullut näkyviin viimeisten 90 päivän aikana ja 47 on seurattu viimeisten 12 kuukauden aikana.
03Ovatko Dufour 40 Performance-hinnat nousussa vai laskussa?+
Dufour 40 Performance-mallin mediaanipyyntihinta on laskenut 9.4% viimeisten 3 kuukauden aikana verrattuna 12 kuukauden mediaaniin.
04Missä Dufour 40 Performance-purjeveneitä on myytävänä?+
Käytettyjen Dufour 40 Performance-ilmoitusten suurimmat markkinat viimeisten 12 kuukauden aikana ovat Ranska (25.0%), Yhdysvallat (15.9%), Alankomaat (13.6%).
05Mitä kannattaisi katsoa Dufour 40 Performance-mallin sijaan?+
Vertailukelpoisia malleja ovat Beneteau First 40.7, Beneteau First 40, Performance 44 Performance. Katso yllä olevasta verrokkitaulukosta hinnat ja saatavuus.