Beneteau First 27-ostajan opas
Hinta- ja volyymitrendit
Beneteau First 27-mallin mediaanipyyntihinta ja kuukausittainen ilmoitusmäärä. Viiva kuvaa kunkin kuukauden mediaanipyyntöä; pylväät ovat kuukausien raakoja ilmoitusmääriä.
Kuukausittainen mediaanipyyntö · ilmoitukset
20 kuukautta · 40 ilmoitusta
Mediaanipyyntö Ilmoitukset
Kuukausierittely · 12 riviä
| Kuukausi | Ilmoitukset | Mediaanipyyntö | Δ edelliseen kk |
|---|---|---|---|
| tammi 25 | 1 | 68 994 € | — |
| kesä 25 | 1 | 85 993 € | +24.6% |
| syys 25 | 4 | 52 996 € | -38.4% |
| marras 25 | 3 | 108 991 € | +105.7% |
| joulu 25 | 1 | 137 688 € | +26.3% |
| tammi 26 | 4 | 105 991 € | -23.0% |
| helmi 26 | 1 | 73 798 € | -30.4% |
| maalis 26 | 5 | 75 624 € | +2.5% |
| huhti 26 | 8 | 96 977 € | +28.2% |
| touko 26 | 3 | 75 624 € | -22.0% |
| heinä 26 | 2 | 57 238 € | -24.3% |
| elo 26 | 7 | 99 992 € | +74.7% |
Missä ne ovat ilmoitettuina
Beneteau First 27-ilmoitukset jakautuvat 10 maata. Yhdysvallat johtaa 15 ilmoituksella (45.5%), seuraavina Portugali ja Yhdistynyt kuningaskunta.
Mediaanipyyntö: maa
EUR
Osuus ilmoituksista
Määrä · viimeiset 12 kk
Erittely: Maa
33 ilmoitusta · 10 maata| Maa | Mediaanipyyntö | Ilmoitukset · 12 kk | Aktiiviset · 90 pv | Osuus |
|---|---|---|---|---|
| Yhdysvallat | 96 977 € | 15 | 1 | 45.5% |
| Portugali | 112 990 € | 6 | 1 | 18.2% |
| Yhdistynyt kuningaskunta | 13 038 € | 3 | 2 | 9.1% |
| Alankomaat | 17 499 € | 3 | 2 | 9.1% |
| Belgia | 99 992 € | 1 | 1 | 3.0% |
| Tšekki | 84 993 € | 1 | 0 | 3.0% |
| Ranska | 108 991 € | 1 | 0 | 3.0% |
| Kroatia | 73 798 € | 1 | 0 | 3.0% |
| Italia | 114 990 € | 1 | 1 | 3.0% |
| Norja | 137 688 € | 1 | 0 | 3.0% |
Vertailukelpoiset mallit
Samankaltainen kokonaispituus, uppouma ja aikakausi. Avaa kyseisen mallin markkinasivu napsauttamalla riviä.
Verrokkivertailu
10 mallia · sama segmentti| Malli | LOA | Mediaanipyyntö | Ilmoitukset · 12 kk | Aktiiviset · 90 pv |
|---|---|---|---|---|
| Beneteau First 27Olet tässä | — | $ 109 000 | 34 | 8 |
| Beneteau First 21.7 | 21' | $ 22 029 | 24 | 4 |
| Beneteau First 24 | 24.61' | $ 8 610 | 23 | 8 |
| Beneteau First 27.7 | 29.04' | $ 33 594 | 18 | 3 |
| Seascape First 24 SE | 23.92' | $ 84 900 | 14 | 2 |
| Beneteau First 25 S | 24.58' | $ 46 000 | 13 | 1 |
| Saffier SE 27 | 29.69' | $ 203 132 | 12 | 3 |
| Beneteau First 27 SE | 26.21' | $ 107 304 | 12 | 4 |
| Beneteau First 25 | 24.61' | $ 8 405 | 11 | 4 |
| Seascape 27 | 26.21' | $ 95 262 | 9 | 2 |
Usein kysytyt kysymykset
01Paljonko käytetty Beneteau First 27 maksaa?+
Käytetyn Beneteau First 27-mallin mediaanipyyntihinta viimeisten 12 kuukauden aikana on 96 977 €. Hinnat vaihtelevat kunnon, vuoden, varustelun ja sijainnin mukaan.
02Kuinka monta Beneteau First 27-purjevenettä on myytävänä?+
8 Beneteau First 27-ilmoitusta on tullut näkyviin viimeisten 90 päivän aikana ja 34 on seurattu viimeisten 12 kuukauden aikana.
03Ovatko Beneteau First 27-hinnat nousussa vai laskussa?+
Beneteau First 27-mallin mediaanipyyntihinta on noussut 1.6% viimeisten 3 kuukauden aikana verrattuna 12 kuukauden mediaaniin.
04Missä Beneteau First 27-purjeveneitä on myytävänä?+
Käytettyjen Beneteau First 27-ilmoitusten suurimmat markkinat viimeisten 12 kuukauden aikana ovat Yhdysvallat (45.5%), Portugali (18.2%), Yhdistynyt kuningaskunta (9.1%).
05Saavatko Beneteau First 27-ilmoitukset hinnanalennuksia?+
Noin 100% Beneteau First 27-ilmoituksista on saanut hinnanalennuksen, keskimäärin 13.8% alkuperäisestä pyynnistä. Jos ilmoitus on ollut markkinoilla yli 90 päivää ilman alennusta, se yleensä kertoo, ettei myyjällä ole vielä kiirettä.
06Mitä kannattaisi katsoa Beneteau First 27-mallin sijaan?+
Vertailukelpoisia malleja ovat Beneteau First 21.7, Beneteau First 24, Beneteau First 27.7. Katso yllä olevasta verrokkitaulukosta hinnat ja saatavuus.
