Bavaria 44 Vision-ostajan opas
Hinta- ja volyymitrendit
Bavaria 44 Vision-mallin mediaanipyyntihinta ja kuukausittainen ilmoitusmäärä. Viiva kuvaa kunkin kuukauden mediaanipyyntöä; pylväät ovat kuukausien raakoja ilmoitusmääriä.
Kuukausittainen mediaanipyyntö · ilmoitukset
14 kuukautta · 41 ilmoitusta
Mediaanipyyntö Ilmoitukset
Kuukausierittely · 12 riviä
| Kuukausi | Ilmoitukset | Mediaanipyyntö | Δ edelliseen kk |
|---|---|---|---|
| syys 25 | 4 | 156 381 € | — |
| marras 25 | 1 | 229 166 € | +46.5% |
| joulu 25 | 5 | 125 543 € | -45.2% |
| tammi 26 | 1 | 113 638 € | -9.5% |
| maalis 26 | 1 | 122 554 € | +7.8% |
| huhti 26 | 12 | 144 474 € | +17.9% |
| touko 26 | 5 | 144 474 € | 0.0% |
| kesä 26 | 2 | 113 587 € | -21.4% |
| heinä 26 | 1 | 102 354 € | -9.9% |
| elo 26 | 4 | 191 630 € | +87.2% |
| syys 26 | 2 | 166 003 € | -13.4% |
| loka 26 | 3 | 136 005 € | -18.1% |
Missä ne ovat ilmoitettuina
Bavaria 44 Vision-ilmoitukset jakautuvat 12 maata. Slovenia johtaa 8 ilmoituksella (22.9%), seuraavina Turkki ja Ruotsi.
Mediaanipyyntö: maa
EUR
Osuus ilmoituksista
Määrä · viimeiset 12 kk
Erittely: Maa
35 ilmoitusta · 12 maata| Maa | Mediaanipyyntö | Ilmoitukset · 12 kk | Aktiiviset · 90 pv | Osuus |
|---|---|---|---|---|
| Slovenia | 144 474 € | 8 | 0 | 22.9% |
| Turkki | 122 561 € | 6 | 1 | 17.1% |
| Ruotsi | 168 902 € | 5 | 4 | 14.3% |
| Italia | 122 554 € | 3 | 0 | 8.6% |
| Malta | 144 474 € | 3 | 0 | 8.6% |
| Espanja | 126 539 € | 2 | 1 | 5.7% |
| Ranska | 159 696 € | 2 | 0 | 5.7% |
| Alankomaat | 152 612 € | 2 | 1 | 5.7% |
| Kreikka | 113 638 € | 1 | 0 | 2.9% |
| Kroatia | 149 456 € | 1 | 0 | 2.9% |
| Israel | 229 166 € | 1 | 0 | 2.9% |
| Serbia | 109 601 € | 1 | 0 | 2.9% |
Vertailukelpoiset mallit
Samankaltainen kokonaispituus, uppouma ja aikakausi. Avaa kyseisen mallin markkinasivu napsauttamalla riviä.
Verrokkivertailu
11 mallia · sama segmentti| Malli | LOA | Mediaanipyyntö | Ilmoitukset · 12 kk | Aktiiviset · 90 pv |
|---|---|---|---|---|
| Robertson and Caine 44 | 42.58' | $ 375 000 | 95 | 10 |
| Vision 444 | 43.04' | $ 1 100 000 | 41 | 23 |
| Bavaria Yachts 44 VisionOlet tässä | — | $ 162 324 | 37 | 9 |
| Elan Impression 40 | 39.04' | $ 131 426 | 34 | 12 |
| Bavaria Yachts 44 | 45.7' | $ 110 828 | 21 | 4 |
| Morgan Yachts Morgan 44 | 44' | $ 84 900 | 19 | 0 |
| Bavaria Yachts 44 Cruiser | 45.7' | $ 106 350 | 19 | 7 |
| Bavaria Yachts 40 Vision | 41.67' | $ 123 404 | 15 | 4 |
| Elan Impression 444 | 45.44' | $ 119 784 | 15 | 3 |
| Bavaria 50 Vision | 51.51' | $ 156 615 | 12 | 2 |
| Hunter 44 DS | 43.21' | $ 125 000 | 9 | 3 |
Usein kysytyt kysymykset
01Paljonko käytetty Bavaria 44 Vision maksaa?+
Käytetyn Bavaria 44 Vision-mallin mediaanipyyntihinta viimeisten 12 kuukauden aikana on 144 474 €. Hinnat vaihtelevat kunnon, vuoden, varustelun ja sijainnin mukaan.
02Kuinka monta Bavaria 44 Vision-purjevenettä on myytävänä?+
9 Bavaria 44 Vision-ilmoitusta on tullut näkyviin viimeisten 90 päivän aikana ja 37 on seurattu viimeisten 12 kuukauden aikana.
03Ovatko Bavaria 44 Vision-hinnat nousussa vai laskussa?+
Bavaria 44 Vision-mallin mediaanipyyntihinta on noussut 16.9% viimeisten 3 kuukauden aikana verrattuna 12 kuukauden mediaaniin.
04Missä Bavaria 44 Vision-purjeveneitä on myytävänä?+
Käytettyjen Bavaria 44 Vision-ilmoitusten suurimmat markkinat viimeisten 12 kuukauden aikana ovat Slovenia (22.9%), Turkki (17.1%), Ruotsi (14.3%).
05Saavatko Bavaria 44 Vision-ilmoitukset hinnanalennuksia?+
Noin 100% Bavaria 44 Vision-ilmoituksista on saanut hinnanalennuksen, keskimäärin 3.3% alkuperäisestä pyynnistä. Jos ilmoitus on ollut markkinoilla yli 90 päivää ilman alennusta, se yleensä kertoo, ettei myyjällä ole vielä kiirettä.
06Mitä kannattaisi katsoa Bavaria 44 Vision-mallin sijaan?+
Vertailukelpoisia malleja ovat Robertson and Caine 44, Vision 444, Elan Impression 40. Katso yllä olevasta verrokkitaulukosta hinnat ja saatavuus.